Zaloguj się

Ilona Ozimek

Magister fizjoterapii WUM, trener personalny, instruktor fitness i instruktor tańca.

Swoją edukację ruchową rozpoczęła w dzieciństwie w zespole tanecznym, umiejętności szlifowała również za granicą, m.in. na Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Brała udział w pokazach, teledyskach i Mistrzostwach Polski. Jej kolejną 8-letnią pasją był kickboxing, w tej dziedzinie również zdobyła liczne medale na MP oraz brązowy pas.

Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu treningu, fizjoterapii, masażu i tańca. Jest autorką artykułów do czasopism sportowych, publikacji o aktywności fizycznej oraz programów ćwiczeń. Na co dzień pracuje z osobami, które poza pragnieniem szczupłej sylwetki zmagają się z jednostkami chorobowymi. Ponad to, wykłada na uczelni wyższej, prowadzi szkolenia oraz organizuje obozy taneczne i prozdrowotne. 

Więcej: Instagram @ilonaozimek                                                                                                                                                                                     

Treningi Specjalistyczne

Powrót na stok - intro

Ilona Ozimek

SKI KOLANO oraz SKI STABILITY to zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutę, dostępne na platformie Yes2Move oraz w placówkach Zdrofit Zdrowe Miejsce. Treningi nie tylko zapewnią bezpieczne przygotowanie do nart, ale również pomogą zapobiec kontuzjom stawu kolanowego, zwłaszcza osobom po dłuższej przerwie. Niezależnie od tego czy wykonasz je jako trening w domu, czy na siłowni, Ski Kolano oraz Ski Stabilizacja z pewnością dotlenią Twój organizm oraz poprawią samopoczucie. Zalecamy wykonać krótką rozgrzewkę przed rozpoczęciem zajęć.

Treningi

Treningi Specjalistyczne

Powrót na stok - SKI KOLANO

Ilona Ozimek

SKI KOLANO to trening, który został przygotowany z myślą o osobach po urazach stawu kolanowego oraz jako profilaktyka uszkodzeń. Niezależnie od tego czy wykonasz go jako trening w domu, czy na siłowni, zapewni aktywację i wzmocnienie najistotniejszych mięśni potrzebnych do prawidłowej jazdy na nartach. Odpowiedni dobór ćwiczeń pomoże Ci wzmocnić stawy oraz zapobiec kontuzjom w najbliższym sezonie narciarskim. Ćwiczenia pozwolą również zbudować ochronny gorset mięśniowy, dzięki czemu ewentualna siła upadku zostanie równomiernie przełożona na wszystkie łańcuchy mięśniowe.

Średnia
Treningi Specjalistyczne

Powrót na stok - SKI STABILITY

Ilona Ozimek

SKI STABILITY to trening, który zapewni najlepsze przygotowanie do nart. Ćwiczenia mają na celu nie tylko zapobieganie kontuzjom, ale również korzystny wpływ na układ kostno-stawowy oraz na pracę mięśni core, kontrolujących centrum ciała człowieka. Dzięki SKI STABILITY będziesz kształtować właściwe wzorce ruchowe oraz poprawisz postawę ciała w czasie jazdy na nartach. Niezależnie od tego czy wykonasz go jako trening w domu, czy na siłowni, z pewnością wzmocnisz wszystkie te mięśnie, które będą najbardziej zaangażowane do pracy w czasie Twojego powrotu na stok.

Średnia
Body & mind

Fizjocore

Ilona Ozimek

Dla osób skarżących się okazjonalnie na bóle kręgosłupa. Bez względu na wiek i poziom wytrenowania. Zabezpieczenie kręgosłupa przed kontuzjami podczas uprawiania sportu oraz tych, którzy po ustąpieniu objawów boją się lub nie wiedzą jak rozpocząć treningi. Element rozciągania, wzmacniania mięśni posturalnych zabezpieczających kręgosłup lędźwiowy i piersiowy.

Niska
Body & mind

Fizjomobility

Ilona Ozimek

Zajęcia przeznaczone są dla osób przebywających dłużej niż 5 godzin dziennie w pozycji siedzącej. Bez względu na wiek i poziom aktywności. Aktywni zwiększą ruchomość zastanych stawów przed lub po treningu - jako profilaktyka urazów wynikających z ograniczenia ruchomości stawów. Dla osób trenujących okazjonalnie i mało - okazja dla poprawienia ruchomości stawów przed aktywnością sportową lub ćwiczeniami siłowymi. Świetny początek ćwiczeń i kontynuacja jako fizjoprofilaktyka.

Niska
Body & mind

Fizjostability

Ilona Ozimek

Stabilizacja stawów dla osób trenujących, które mają mało czasu na treningi techniki ruchu lub odczuwają braki stabilizacji po urazach, kontuzjach lub przerwach w systematycznym treningu związanych np. z lockdownem. Elementy plyometrii, treningów dynamicznych na BOSU, poduszkach sensorycznych z elementami treningów specjalistycznych dla konkretnych dyscyplin lub po konkretnych kontuzjach aparatu ruchu.

Niska
Body & mind

Fizjostretching

Ilona Ozimek

Rozciąganie, czyli rozluźnianie mięśni. Dedykowane dla wszystkich czujących napięcia lub przykurcze mięśni zarówno przykręgosłupowych jak i mięśni kończyn górnych i dolnych. Bez względu na poziom wytrenowania i aktywności fizycznej. Zajęcia będą obejmowały różne techniki relaksacji mięśniowo powięziowej.

Niska